Tule Tõraverre ja avarda oma silmaringi
AVATUD_silt.jpg

 

Suvel on TÜ Tartu observatooriumi suure teleskoobi torn avatud:

N - L, kell 12:00-16:00

Pääse: 3 €

 

NB! Ekskursioonid ettetellimisel igal ajal!

Täpsem lisainfo ekskursioonide kohta telefonidel 737 4507 (esmaspäeval, teisipäeval, kolmapäeval)
või telefonil 737 4509.

Soovitav on kirjutada kiri kas aadressil mare.ruusalepp@to.ee või kalju.annuk@to.ee

------------------


 

59676728_10158411344253626_6853505152750452736_o.jpg

 

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ tule tulemine 2019 TÜ Tartu observatooriumis

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ tule tulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks.

21. juunil kell 10.40 jõuab tuli TÜ Tartu observatooriumi ette Tõraveres. Observatooriumi peahoone ees toimub Taevatule tseremoonia. Tuletervitamise kõne peab Tõnu Viik ja "tulekillud" saadetakse tähtede poole. Laulavad segakoor "Vega" ning Tõravere ja Nõgiaru lasteaedade lapsed. Kogu tseremoonia kestab orienteeruvalt 20 minutit. Igaüks saab võtta tulekillu endaga kaasa oma laternasse. 

Täpsem info: https://2019.laulupidu.ee/tuletulemine-2019/ 

 

-------------------

 

blob

 

Üldhariduskoolid saavad laenutada Tartu Observatooriumist kaugseireteemalist rändnäitust:

Tere, Maa! 

 Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil on Tartu Observatooriumi teadlased kokku pannud näituse tutvustamaks ökoloogilise tasakaalu olulisust läbi kaasaegse kosmosetehnoloogia rakenduse - satelliitkaugseire.

Rändnäitus koosneb 5 riputatavast postrist, mille mõõtmed on 1m*1,2m ja 5 roll-up stendist. Rändnäitust toetavad estikeelsed videod koos töölehtedega.

Videod ja töölehed on alla laetavad siit: 

Näituse pesa: https://www.kaugseire.ee/est/oppematerjalid/naitused/tere_maa ja https://kylastuskeskus.to.ee/ 

Materjali poolest on postrid küllatki kerged ning kinnituseks on tagaküljel konksud.  Näituse transpordiks on spetsiaalsed vutlarid.

Näituse laenutamine on tasuta. Kooli kanda jäävad kulud rändnäituse oma kooli ja tagasi toimetamiseks.Näitus jääb kooli kaheks nädalaks. Paralleelselt ringleb mööda Eestit kaks identset näitust. Näituse laenutaja peab tagama näituse säilimise ja järelvalve näituse kasutamise ajal.

Näituse tellimine: tanel.liira [at] ut.ee 

TO peahoone

Stellaarium tunnistati 2008. aastal Eesti Teaduste Akadeemia, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Archimedese korraldatud teaduse populariseerimise konkursil Eesti teaduse populariseerimise I preemia vääriliseks. 

Tartu Observatooriumis on kolm teadussuunda: astronoomia, kaugseire ja kosmosetehnoloogia.

Tartu Observatooriumi külastuskeskus on loodud eesmärgiga tutvustada laiale üldsusele kosmoseteaduse ja –tehnoloogia uusimaid saavutusi ja teadlase elukutset. 

Selleks pakume:

  • juba traditsioonilist astronoomia ekskursiooni, mille raames külastatakse spetsiaalselt huviliste  jaoks sisustatud Stellaariumi, külastajad liiguvad giidi saatel, tutvutakse teleskoobiga ja õhtusel ajal sobiva ilma korral ka vaadeldakse taevaseid objekte;
  • uue suunana kaugseire, kosmosetehnoloogia ja satelliitide aktiivõppeprogramme koolidele, mille raames õpilased lahendavad iseseisvalt ülesandeid, teevad ettekandeid ja osalevad praktilises töös;
  • võimalust korraldada meie ruumides seminare  koos  lisategevusega - loengud, käeline tegevus, kohtumised teadlastega jne.
logo

Juuni 2019
ETKNRLP
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Viimased uudised
astrobioloogia suvekool

Väikesatelliidid toovad kokku noored teadlased ja tippeksperdid

Täna algas Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi osalusel korraldatav astrobioloogia suvekool, mille fookuses on ESTCube’i-taolise...

suveakadeemia, teadusmaleva avamine 2018

Suveakadeemia täidab noorte suve põneva praktikaga 

Suvel võib observatooriumis kohata veelgi rohkem säravate silmadega noori kui tavaliselt: observatooriumi suveakadeemia toob kokku õ...