Aktiivõppeprogrammid

Tartu Observatoorium pakub põhikoolile ja gümnaasiumile 5-tunnise kestusega kooli loodusteaduste õppekava toetavaid aktiivõppeprogramme kaugseire, kosmosetehnoloogia ja satelliitide valdkonna lähemaks tundmaõppimiseks.

Programmi maksumus on 385 EUR (olenemata õpilaste arvust). Maksimaalne programmis osalejate arv on 35 õpilast. 

Õppeprogramm läbitakse ühe koolipäeva raames Tõraveres, kus õpilastega tegelevad Tartu Observatooriumi töötajad. Eesmärk on tõsta õpilase teadlikkust antud teemavaldkondades ning lisaks sellele arendada rühmatöö, esinemise ja võõras keskkonnas töötamise oskust.

Grupp jaotatakse viide rühma, millest igaüks tutvub süvitsi ühe alateemaga. Lahendada tuleb ette antud ülesandeid ning oma valdkonna olulisemad faktid teistele ette kanda. Ettekannet abistab ise joonistatud poster. Palju tuleb kasutada loovat mõtlemist ning vastuseid tuleb otsida erinevatest allikatest, näiteks postritelt või arvutist. 

     

 

Ülesanded on ülesehitatud ainetevahelise lõiminguna, st koostada teematluuletus, täita looduskatastroofide maailmakaart, täiendada ajalootabelit Eesti ja maailma ajalooga. Peale ettekandeid tuleb lahendada valikvastustega viktoriin.

Päeva lõpetuseks tehakse mõnus ja huvitav käeline tegevus. Kaugseire osas saavad õpilased valmistada spektromeetri ning uurida sellega erinevaid valgusallikaid ja pindasid. Kosmosetehnoloogia valdkonnas meisterdatakse paberist rakett, millega viiakse läbi lennutamise võistlus. Satelliitide programmi raames pannakse kokku elektriskeem, mis edastab morsesõnumit.
logo

Juuli 2021
ETKNRLP
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Viimased uudised
astrobioloogia suvekool

Väikesatelliidid toovad kokku noored teadlased ja tippeksperdid

Täna algas Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi osalusel korraldatav astrobioloogia suvekool, mille fookuses on ESTCube’i-taolise...

suveakadeemia, teadusmaleva avamine 2018

Suveakadeemia täidab noorte suve põneva praktikaga 

Suvel võib observatooriumis kohata veelgi rohkem säravate silmadega noori kui tavaliselt: observatooriumi suveakadeemia toob kokku õ...